Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach automatycznych

Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

 

Jazda samochodami, które zostały wyposażone w automatyczną skrzynią biegów jest bardzo wygodna. Warto jednak pamiętać, że każdy producent określa czas, w którym należy wymienić w niej olej, tak by służyła nam bez komplikacji oraz awarii.

W naszym serwisie zajmujemy się profesjonalną obsługą automatycznych skrzyń biegów w zakresie wymiany oleju zarówno metodą statyczną jak i dynamiczną.

Metoda statyczna polega na odkręceniu korka i grawitacyjnym spuszczeniu ok. 60% oleju znajdującego się w automatycznej skrzyni biegów, który następnie uzupełniamy nowym olejem. Oznacza to, że 40% oleju w skrzyni biegów pozostaje niewymienione. Należy pamiętać, że z upływem czasu olej się zużywa tracąc swoje pierwotne właściwości ochronne dla skrzyni biegów.

Dynamiczna wymiana oleju to obecnie najczęściej wybierana usługa, która zwiększa żywotność automatycznych skrzyń biegów.

W Bosch Car Service  Wiśniewski korzystamy ze specjalistycznego oraz najnowocześniejszego sprzętu do dynamicznej wymiany , który gwarantuje wypompowanie całego oleju z układu. W trakcie serwisu skrzyni wykonujemy także przepłukanie skrzyni olejem, aż do uzyskania całkowitej czystości. Na koniec układ uzupełniamy nowym olejem oraz przeprowadzamy diagnostykę komputerową skrzyni, w której sprawdzane są fabryczne ustawienia.

Kiedy należy wymieniać olej w automatach?

Informacje o wymianie oleju w automatycznych skrzyniach biegów zawarte są w dokumentacji technicznej każdego auta. Jeśli jeździsz automatem i nie wiesz, kiedy należy wymienić olej w skrzyni biegów, zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Jak bezpiecznie wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów.

Odsetek samochodów wyposażonych w automatyczna skrzynię biegów stale wzrasta. Jeszcze kila lat temu brak lewarka zmiany biegów był prawdziwą egzotyką natomiast rozwój nowych technologii i coraz większe korki w miastach sprawiają, że zainteresowanie automatami rośnie bardzo szybko. Szacuje się już około 18% nowych samochodów sprzedawanych w Polsce to „automaty” właśnie. Co ciekawe wzrost tego segmentu nie idzie w parzę z ilością warsztatów które oferują profesjonalny serwis tych podzespołów. Wielu mechaników nie podejmuje się nawet usługi wymiany oleju. Obawiają się pogorszenia pracy skrzyni biegów i ewentualnych roszczeń niezadowolonych klientów. Presja klientów będzie coraz większa więc chyba najwyższy czas, aby się przełamać. Podpowiadamy jak bezpiecznie przeprowadzić procedurę wymiany oleju nie narażając się na kłopoty.

 

 

 

Bosch Car Service Wiśniewski : Lublin , Świdnik , Motycz , Kalinówka , Lubelskie (tags: dynamiczna wymiana oleju, statyczna wymiana oleju, dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach automatycznych, serwis automatycznej skrzyni biegów)